אושר שמואלי

אושר שמואלי

הדרך הנכונה להתעשרות והתפיסה הנכונה לגבי עושר חומרי לפי תורת הנסתר

בעולם שלנו, שולטת הדוקטרינה של השקר שהיא הפוכה 180° מהאמת. אני רואה את זה כל יום עם לקוחות שפונים אלינו בנושאי שלום בית, פרנסה בריאות ועוד. במאמר הזה אני מדבר על הנושא של התפיסה הגבוהה והנכונה לגבי התעשרות חומרית לפי תפיסת היהדות, אסטרולוגיה ותורת הנסתר/קבלה

בואו נעשה קצת סדר בנוגע לשפע חומרי!
 
מוכנים??
 
קבלו את המאמר הכי עמוק ויישומי שקראתם בחיים שלכם בנוגע לשפע חומרי איך להתייחס אליו נכון, מאילו גורמים הוא נוצר בחיים של אדם ועוד.
 
מומלץ להסיר את הסחות הדעת מסביב ולקרוא את המאמר עד הסוף.
 
יש אנשים שמתבלבלים וחושבים שהדרך הנכונה לחיות בשפע כלכלי היא ללכת לעבוד, לחסוך קצת כסף בצד ואז לאט לאט הם יצברו כמה גרושים בצד והם יוכלו להשקיע את הכסף הזה, לקנות ידע או השקעות אחרות וזה יוציא אותם לחופש כלכלי…..
 
בולשיט!
 
כסף הוא תוצר סופי של השקפה נכונה (לעולם בכלל וגם לכסף) בתוספת של פעולות עקביות שבהם אתה נותן ערך לאנשים אחרים והם משלמים כתמורה לאותו הערך.
 
ב-90% 95% לפחות מהמקרים כשהגעת לגיל 18 רוב המוחלט של הידע שלך לגבי השקפה ופעולות לגבי הדברים החשובים בחיים כמו זוגיות, קריירה, כסף ובריאות הוא נכון 180° מהאמת כמו שהשמיים והארץ הפוכים אחד מן השני ב- 180°.
 
כדי שיהיה לך את הידע על ההשקפה הנכונה – צריך ללמוד מאנשים חכמים ועשירים את ההשקפה שלהם וזה עולה כסף.
כדי שיהיה לך את היכולת לרכוש את הידע שיאפשר לך לתת ערך או תוצאות לאנשים צריך ללמוד מאנשים חכמים ועשירים וזה עולה כסף.
 
כדי שיהיה לך את היכולת לרכוש את הידע איך לפתוח עסק, איך לשווק אותו וכו' צריך ללמוד מאנשים חכמים ועשירים וזה עולה כסף.
 
זה אומר בעצם שכדי לחיות בחופש כלכלי אתה לא עובד שכיר וחוסך כל חדש מכה שקלים בצד! כי בינינו איך שיש לך קצת יותר כסף בצד אתה פשוט הולך למסעדות או תענוגות ארציים אחרים ומבזבז אותו נכון? (כן, יש כאלה שמצליחים לחסוך כמה גרושים בצד בלי לבזבז אותם לאורך שנים ויהיה להם קופה קטנה אחרי שהם יצאו לפנסיה עם גוף מנוון ואז הם יתחילו עם מקל הליכה לחיות את 'החיים הטובים'…)
הדרך הנכונה והאמיתית היא להזדרז ולהשקיע כסף, בין אם יש אותו ובין אם אין אותו(!).
כלומר אם אין אז לשלם בתשלומים או לקחת הלוואות.
 
כמה שיותר מהר תשקיע בעצמך כמויות מכובדות של כסף (בהדרגה – תשקיע במשהו, תיישם אותו בלפחות 80% ותתקדם הלאה לדבר הבא).
תידע שלעלות בדרגות התחתונות של הסולם זה עולה פחות כסף מלעלות במדרגות העליונות שלו, ככל שהידע יותר איזוטרי כך הוא עולה יותר כסף ויש פחות אנשים שיודעים אותו.
 
כסף זה תוצאה.
 
בעולם שלנו יש את עקרון סיבה ותוצאה.
 
סיבות = השקפה נכונה + פעולות נכונות והם אלו שמובילים לתוצאה הנכספת.
 
אם כך, אילו 'סיבות' אתה רוצה ללמוד?
 
תשובה: ידע איזוטרי שילמד אותך את ההשקפה הנכונה, התמונה הגדולה לפי האמת (שמיים), זה אומר בעצם, ללמוד את הידע שעונה על השאלות 'מה' ו'למה'.
דוגמא ל'מה' ו'למה' מהצד שלך:
 
מה=התוצאה שאליה אני רוצה להגיע – 'אני רוצה להקים מסעדה ודרכה לייצר X כסף בחודש'.
 
למה= הסיבה שבגללה אני רוצה להגיע לתוצאה הזו – 'אם יהיה לי יותר כסף יהיה לי יותר זמן פנוי וראש שקט ללמוד את האמת ואוכל לצנר כסף להחזיק בחורים בישיבות'.
 
ואז אני הולך לתלמיד חכם שמבין איך להשיג את התוצאה שאותה אני רוצה להשיג והוא מלמד אותי את ההשקפה הנכונה כלומר 'מה' ו'למה', שמיים, התמונה הגדולה.
וגם את ה'איך' כלומר, הפרטים הקטנים, הארץ.
 
ה'מה' – הוא מלמד אותי מה טוב ומה רע בנוגע לאותו נושא מבחינת ההשקפה כך שאוכל 'לסור מרע ולעשות טוב' (ה'מה' במפה אסטרולוגית מסומל ע"י מזל תאומים)
 
אם אתה לומד מתלמיד חכם, במצב אופטימלי ה'מה' שהוא ילמד אותך אמור להיות עקרון טבע נצחי, קבוע, טבוע ובל יעבור.
ה'למה' – מסביר את התכלית של ה'מה', כלומר למה ה' ברא את עולמו בצורה כזאת ולא אחרת (מסומל על ידי מזל קשת).
 
לדוגמא:
מה: (כלומר עקרון טבע): גברים נוטים להחזיק מעצמם ולהרגיש שהם יותר שווים ממה שהם באמת ולכן כשמציעים להם לקנות משהו שישפר אותם צריך לא להזהר שלא לפגוע להם בערך העצמי שלהם כי הם רגישים לזה וינעלו אם הם ירגישו פגיעה בכבודם או ניסיון הקטנה שלהם.
 
למה: הסיבה היא שללא ערך עצמי גבר לא היה יכול להיות בנתינה למשפחתו כי הנתינה שורשה מבפנים ויוצאת מבפנים החוצה. והזכר הוא הצד שמשפיע שפע. ללא הערך העצמי הפנימי הוא לא היה יכול לתת אהבה ובטחון למשפחתו שניזונים מאותו הבטחון והאהבה.
דבר שני שאותו תלמיד חכם ילמד אלו הן הפעולות או מה שעונה לשאלה 'איך' (ארץ) – וזה כבר דבר הרבה יותר גמיש ומשתנה כי יש כל מיני אופציות שבהם אוכל להקים מסעדה וזה כל הזמן משתנה, לדוגמא יש מקומות שיש בהם ביקוש למסעדה מזרחית, מסעדה סינית וכו'
ואז אותו תלמיד חכם (ראשי תיבות ת"ח) ילמד אותי את הפעולות של הפרטים הקטנים, מה לעשות קודם מה אחר כך וכו'. גם פה הוא ילמד אותי לעשות מה שטוב ואולי גם ילמד אותי מה רע לעשות כדי שאדע לא לעשות את זה.
 
 
ה'איך' הוא מאוד חשוב אבל לא חשוב כמו הידע של ההשקפה, כי ההשקפה, אם קיבלתי אותה מתלמיד חכם מובהק, אמורה להכיל אמיתות שהן קבועות ונצחיות ולא משתנות, לעומת ה'איך' שכל הזמן משתנה – לדוגמא אם בהשקפה אני יודע להבין דברים נצחיים של שיווק ומכירות, ה'איך' כל הזמן משתנה – פעם מפרסמים ב'פייסבוק', מחר ב'בלופלופ' ומחרתיים ב'פלאפפלאפ' – אבל העקרונות של השיווק והמכירות בכל הרשתות הנ"ל ילכו לפי ההשקפה שאותה אני לומד מת"ח, שהיא כאמור, קבועה ונצחית ומאותן העקרונות הנצחיים ה'איך' תופס את צורתו.
 
כלומר, אני עושה בפועל פעולות לפי העקרונות שלמדתי מההשקפה הנכונה ולא להפך.
בלי ללמוד מתלמידי חכמים (בין אם בקורס, ספר, או אדם) זה פשוט בלתי אפשרי להצליח.
מה שקורא בעל הסולם רבי יהודה לוי אשל"ג זצ"ל, 'דרך ייסורים' או 'דרך תורה' כלומר – תלמיד חכם מלמד אותנו דרך התורה, כלומר את האמת כדי שנוכל להמנע מייסורים.
 
 
לעומת זאת, אם לא נלמד את 'דרך תורה' בטוח יהיו ייסורים שהמטרה שלהן היא לחבר אותנו ל'דרך תורה' כלומר לאמת.
 
למה אנחנו לא יכולים להצליח בלי ללמוד?
 
יוצא שבעולם שלנו יש שתי דוקטרינות עיקריות אחת מהן של השמיים, שהיא האמת הנצחית הקבועה והשנייה היא הדוקטרינה של הארץ שהיא זמנית ושקרית.
 
הדוקטרינה של הארץ היא הדוקטרינה השלטת ואנשיה הם השולטים בעולם נכון לכתיבת מאמר זה (18.11.2021).
 
יוצא שילד ישר יודע באינסטיניקט להבדיל בין בין טוב לרע כמו לדוגמא לא לאכול מוצר שיש בו חומרים משמרים כי הוא מגעיל או לא לשתות אלכוהול כי זה מגעיל ולא נמשך לחבק ולנשק את סבא וסבתא כי הם זקנים וקרובים יותר למוות ולכן הם פחות מושכים, עלולים להיות מסריחים וכו'.
 
 
בנוסף, מאז שאדם אכל את מפרי עץ הדעת התערבבו לבני האדם הטוב והרע ואין לנו יכולת בהרבה מהמקרים, בצורה אוטומטית להבחין בין מה טוב ומה רע, אלא, הידיעה הזאת היא תוצר של קניית דעת מתלמידי חכמים.
 
אצל החיות לדוגמא, הם יודעים מה טוב להם באינסטינקט ומנהיגים את עצמם בצורה טובה ונכונה ומתרחקים מעשיית דברים שרעים להם.
 
 
צריך להבין שאין לנו שליטה כלל וכלל על התוצאות אלא כל השליטה והאחריות נמצאות רק בעולם הסיבות (שכאמור מלמד אותי את ההשקפה והפעולות הנכונות, שמיים וארץ, מה, למה, ואיך)
 
לכן אתה לא עושה כסף על ידי ללכת לעבוד כי אם לא השקעת בעצמך אף פעם אתה מאוד מאוד רחוק מההשקפה הנכונה והפעולות הנכונות.
אלא, אדם עושה כסף על ידי כך שהוא הולך ללמוד כדי להגדיל את הידע שלו.
 
להגדיל את הידע שלך ולהשקיע בעצמך זו התפתחות רוחנית בעצם, שמשמעה ללמוד. כי רוחניות משמעה ידע וידע זה לשון דעת שהספירה הזאת בניגוד לחוכמה ובינה היא ספירה שמלמדת אותנו מה -לעשות- עם החוכמה שלמדנו ומה שהבנו מאותה החוכמה (הבנה לשון בינה).
 
 
 
אז סדר הפעולות שרוב האנשים עושים בנוגע לכסף נראה כך (ורובם המוחלט ישארו עניים גג בינוניים כמו שאפשר לראות בחוש): אני שקול, הגיוני, מאוזן ויציב ואני עובד עבודה שכירה ומרוויח בין 6K ל-20K -> אני חוסך קצת כסף בצד ואז נדבר על השקעות -> בתכל'ס ברוב המקרים מבזבז את הכסף הזה על מסעדות, אלכוהול ושאר הבלים -> ממשיך לעשות את אותם הפעולות ולחיות את אותה ההשקפה -> עם השנים מקבל יותר ניסיון ווותק ומקדמים אותו במקום העבודה אז הוא מרוויח קצת יותר במקרה הטוב ובעזרת ה' יום אחד יהיה לו בית בלי משכנתא 🙂. במקרה הרע, הוא נשאר עם משכורת דומה והאינפלציה עולה עד שהוא נחנק או שמפטרים אותו וכו'.
 
 
עכשיו נסביר את דרך הפעולה של בן אדם שיודע תורת הנסתר איך לעבוד עם כסף:
הוא יודע שכסף זה 'תופעת לוואי' של השקפה נכונה ופעולות נכונות שיאפשרו לו לתת ערך או תוצאות לאנשים -> בין אם יש או אין לו כסף כעת (חוסך בצורה מהירה מאוד או מחלק לתשלומים או לקוח הלוואה) הוא מקבל החלטות 'מפחידות' שיגרמו לו לחיות בחוסר ודאות וקונה קורסים, ספרים ויועצים שהגיעו לאן שהוא רוצה להגיע ויודעים להסביר לו איך להגיע גם (על ידי השקפה נכונה והפעולות הנכונות) -> הוא לומד ועולה במדרגה הרוחנית שלו, הוא מיישם את מה שלמד ומתחיל לעשות יותר כסף -> ממשיך ללמוד ולעלות במדרגות הרוחניות שלו והולך ועושה יותר כסף.
 
 
ככל שאדם ב' ישקיע בעצמו יותר כך הוא יהיה שווה יותר כסף כי הוא יודע בעצם מדרגות גבוהות יותר של ידע איזוטרי שטומן בחובו השקפה נכונה ופעולות נכונות ועל ידי כך יודע לעשות דברים שיביאו לאנשים תוצאות או ערך בצורה יעילה וקלה יותר עם פחות הוצאת אנרגיה ממנו על פרטים שהוא לא אוהב לעשות וכן ידע איך למנף את הסיסטמים שלו, לייעל אותם וכו'.
 
 
עכשיו אסיים את המאמר הזה, בהשקפה נכונה על כסף לפי היהדות ומהו המקור הרוחני/היסטורי של הסלידה מעשירות גשמית.
כל אבותינו הקדושים היו עשירים מאוד.
 
לפי המסורת היהודית יש מדרגות מסויימות ברוחניות שרק אדם עשיר יכול להגיע אליהם.
 
לפי המסורת הכהן הגדול אמור להיות מובחר מאחיו הכוהנים בדברים הבאים:
בכוח, חכמה, נוי ועושר.
אם הוא לא עשיר יותר משאר אחיו, אזי הם יתנו לו מממונם עד שיהיה העשיר ביותר.
 
גם נביא, לפי המסורת, צריך להיות עשיר, שכתוב:
"אין השכינה שורה אלא על חכם, גיבור ועשיר ובעל קומה" (שבת צב ע"א)
 
"אָמַר רַבִּי יוֹחָנָן אֵין הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מַשְׁרֶה שְׁכִינָתוֹ אֶלָּא עַל גִּבּוֹר וְעָשִׁיר וְחָכָם וְעָנָיו" (נדרים לח א ז)
 
"אָמַר רַבִּי יוֹחָנָן כׇּל הַנְּבִיאִים עֲשִׁירִים הָיוּ מְנָלַן מִמֹּשֶׁה וּמִשְּׁמוּאֵל מֵעָמוֹס וּמִיּוֹנָה" (שם, י)
 
תרגום: כל הנביאים עשירים היו ואנו יודעים זאת ממשה שמואל עמוס ויונה (לאחר מכן רבי יוחנן ממשיך ומוכיח מאיפה אנחנו יודעים שכל אחד מהנביאים הנ"ל היה עשיר)
 
כלומר אנו למדים שאם אדם הוא לא עשיר הוא לא יכול להיות נביא.
או שאם הוא כבר נביא הוא אמור להיות עשיר.
 
גם כתב שלמה המלך: "עטרת חכמים עשרם" (משלי יד כד)
 
וכן ידוע לנו שגדולי מוסרי התורה שבכתב ובעל פה שבין חכמי ישראל היו עשירים.
 
ה' נקרא אור אין-סוף כלומר שפע אין-סופי.
 
אדם לשון אֶדַּמֶּה לְעֶלְיוֹן.
 
אדם שהוא עשיר יותר, כלומר יש לו יותר שפע, זה דומה יותר לה', לכן אדם עשיר הוא מיישם את המטרה שלשמה ירדנו לכאן שזה להדמות לה', להשתוות לו צורה.
 
באסטרולוגיה אנו למדים שהכוכב העיקרי שאחראי על מתן עושר הוא יופיטר/צדק/זאוס, אבל אנחנו גם יודעים שיופיטר (שולט על מזל קשת ודגים) הוא החכם שבכוכבים. כלומר, גם, לפי האסט' אנו רואים כי עושר רוחני מגיע עם עושר גשמי.
 
 
עושר רוחני = עושר גשמי. ובעולם שלנו עושר רוחני עולה כסף אז לך ולמד מתלמידי חכמים.
 
העושר הרוחני לעולם יהיה מקדים את העושר הגשמי ואדם שיקבל עושר גשמי ללא העושר הרוחני המתאים מיד יאבד את העושר הגשמי כמו שרואים אנשים פשוטים שזוכים בפרסים 'ממפעל הפיס' ופושטים את הרגל.
 
העושר החומרי הוא אמצעי/כלי ולא מטרה/אור
 
כמובן שכל מטרת העושר החומרי, שנוצר מעושר רוחני שמקדים לו, היא לעזור לאדם עוד יותר להשתוות צורה לבורא עולם ולהמשיך ללמוד ולהתפתח בקצב אפילו גדול ומהיר יותר, מבלי לחשוב כל הזמן על מחסה ואוכל וכו'.
 
מטרת העושר החומרי היא -לא- להנות בצורה מגעילה, בהמית ומוגזמת מההנאות הגשמיות של החיים אלא לספק לאדם את הצרכים הגשמיים הנוחים והטובים כך שיהיה לו אורך רוח ושלווה ללמוד, לעבוד על המידות שלו, להיות בנתינה, לתרום וכו'.
 
 
מאיפה למדנו את 'מעלת' העניות? מאיפה למדנו לחשוב שהעשירים הם רעים? מאיפה למדנו לחשוב שעושר קשור לשחיתות? מאיפה למדנו לחשוב שעושר גשמי הוא הפוך מרוחניות?
 
מהנוצרים ושליחי הצד הרע (הסיטרא אחרא).
 
אנשי הסיטרא אחרא (אלה שמחזיקים שמפיצים את דוקטרינת האדמה), ששולטים בעולם, הראו לנו מגילאים צעירים סרטים שבהם העשירים הם הרעים והטובים, הקורבנות הטובים והמסכנים הם עניים.
 
הנוצרים לימדו אותנו שיש בעולם שני רשויות: ה' או טוב ושטן או רע.
והשטן קשור לחומר ולכן כל החומר הוא רע וצריך לפרוש ולהתנזר מכל התענוגות החומריים כדי להגיע להשגה רוחנית.
 
היהדות מתנגדת לתפיסה זו בצורה הפוכה 180° ומלמדים אותנו רבותינו ששלום הבית בין איש לאשתו מבחינה זוגית ומינית הן תכלית כל התורה, הגמרא וכו'
 
שכתוב: דְּרָכֶיהָ דַרְכֵי־נֹעַם וְכָל־נְתִיבוֹתֶיהָ שָׁלוֹם: (משלי ג יז).
 
לכן, אין זה נכון להתנזר מזוגיות ומיניות אלא זוגיות הוא הכלי מספר אחת שמאמן את בני הזוג ובמיוחד את הזכר לתקן עצמו ולהשתוות צורה לבורא עולם, כלומר להיות כמו השמש.
 
ביהדות, בניגוד לנצרות ולדתות אחרות, החומר הולך ביחד עם הרוח והוא כלי למימוש המטרות הרוחניות שלשמן באנו לעולם ולכן יש להשתמש בו כמו רוכב שרוכב על סוס. האדם בא לעולם כדי להתגבר על יצרו, לנתב אותו, את אותו הפוטנציאל האנרגטי לצרכים רוחניים נעלים יותר.
 
שנאמר: ”רַבִּי אֶלְעָזָר בֶּן עֲזַרְיָה אוֹמֵר, […] אִם אֵין קֶמַח, אֵין תּוֹרָה; אִם אֵין תּוֹרָה, אֵין קֶמַח.“ (אבות ג יז)
 
ומפרש ר' עובדיה מברטנורא: אם אין קמח אין תורה – מי שאין לו מה יאכל היאך יעסוק בתורה. אם אין תורה אין קמח – מה יועיל לו הקמח שבידו, הואיל ואין בו תורה, נוח לו שלא היה לו קמח והיה מת ברעב.
 
 
מאידך להיות עשיר לא סותר את מה שאמרו חז"ל: עשיר עיניים שיניים ידיים רגליים ו"ומיהו עשיר השמח בחלקו" אלא מתמזג עם מאמרים אלה של חז"ל.
 
עשיר חכם הוא מסתפק במה שיש לו אבל זה לא מונע ממנו להמשיך ולהתרחב כדי שיהיה לו יותר כוח להשפיע אורות על העולם לטובת כולם.
 
אז לכו ללמוד מתלמידי חכמים ותשלמו להם כסף בין אם יש לכם אותו ובין אם לכם אותו, ותתעשרו בשמחה רבה על ידי נתינת ערך חיובי לאנשים אחרים.
 

רוצה לקבל במתנה את הספרון הייחודי שלנו שעזר למאות גברים לראות תוצאות במיטה?

הספרון הזה, בשווי 80₪, מחולק ללא עלות,

כנראה לזמן מוגבל

הספרון יעזור לך מהר מאוד להחזיק יותר במיטה ולעשות סקס טוב יותר
תתפוס את העותק הזה כל עוד אנחנו משחררים אותו בחינם!

ליצירת קשר השאר לנו הודעה

הפוסט עזר לך? שתף

כתיבת תגובה

מאמרים אחרונים