היצר הרע רמות טסטוסטרון שיפור רמות טסטוסטרון
אושר שמואלי

אושר שמואלי

חידוש על השימוש הנכון ביצר הרע לפי ר' שבתאי דונולו | השימוש נכון ב"יצר הרע" לפי התורה | שימוש נכון בכח הגברא

טעות גדולה חלחלה אל בני ישראל שאומרת שצדיק הוא בחינה של מסורס כזה, הולך שפוף נבח כזה. האם זה מה שהתורה למדה אותנו? תקרא ותראה לבד.

דע שאבותינו היו באלפיים שנות גלות והתערבב בתוך התרבות שלנו תפיסות שגויות מהנוצרים.

​ודע שאחת מהתפיסות הכי בסיסיות ועיקריות בתרבות הנוצרית היא שגויה ביותר וילדותית, תפיסה של מוחין דקטנות ושל כסילים ובערים.

​אבל התפיסה הזו היא לא שקר גמור כמובן כי שקר גמור לא יכול כלל לעמוד במציאות אלא בכל דבר חייב שיהיה ניצוץ של אמת, במקרה הזה מדובר בחצי אמת והחצי השני הוא שקר.

וכך הולכת התפיסה שלהם:


​יש בחינת שמים שזה טוב וזה בחינת הדברים היפים הטהורים הזכים וכו' ויש בחינת ארץ שזה בחינת רע וזה קשור לדברים הרעים, המכוערים הגסים וכו'.

​וכל מה שהוא בחינת שמים בעולם זה ברשותו ית' ומה שלמטה הדברים שמבחינתם הם גסים כמו יחסי מין וכו' זה נחשב תחת שליטת השטן.

​ואכן מדובר בתפיסה שהיא חצי אמת והתורה מוכיחה את זה:

​"רְאֵה נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַיּוֹם, אֶת-הַחַיִּים וְאֶת-הַטּוֹב, וְאֶת-הַמָּוֶת, וְאֶת-הָרָע…הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ, הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה; וּבָחַרְתָּ, בַּחַיִּים–לְמַעַן תִּחְיֶה, אַתָּה וְזַרְעֶךָ." (דברים ל טו, יט)

​מפה לומדים שאכן אפשר להגיד שיחסית לשמים חד משמעית הארץ היא בחינת רע. ולכן אין ספק שיש חצי אמת בתפיסה שלהם.

​אבל יש גם פסוק שמוכיח את החצי השני שנעדר מעיניהם וכך כתוב בתורה:

​"וְיָדַעְתָּ הַיּוֹם וַהֲשֵׁבֹתָ אֶל לְבָבֶךָ כִּי יְהוָה הוּא הָאֱלֹהִים בַּשָּׁמַיִם מִמַּעַל וְעַל הָאָרֶץ מִתָּחַת אֵין עוֹד." (דברים דברים ד לט)

​ובמדרש רבה כתוב:

​"רבי נחמן בר שמואל בר נחמן בשם רב שמואל בר נחמן אמר הנה טוב מאד זה יצר טוב והנה טוב מאד זה יצר רע, וכי יצר הרע טוב מאד, אתמהא [כלומר לשון תמהון, בלבול], אלא שאלולי יצר הרע לא בנה אדם בית ולא נשא אשה, ולא הוליד ולא נשא ונתן" (שם ט ז)


​ומשני אלו אנחנו לומדים שלמעשה גם הכוחות שבעינינו הם נראים כ"רע" וכיסורים בעיניו יתברך הם כלים כדי להחזיר אותנו לדרך הישרה ולזכות אותנו לחיים טובים לעתיד לבוא.

​​כלומר אנחנו מבינים שבאמת יש רק רשות אחת והיא טוב מוחלט.

​והבלבול אצלנו בעולם הישראלי אומר שצדיק פירושו להיות נבח כזה מסורס הולך שפוף.

​ודע שהתנהגות כזאת היא מתאימה בצורה מצויינת לכסילים ובערים ולא לבני ישראל בני מלכים.

​וכך אומר ר' שבתאי דונולו חכם עצום, רופא ואסטרולוג

(בעולם העתיק רופא שלא ידע אסטרולוגיה רפואית זה כמו נגר שלא יודע להשתמש במסור וכל רב או מטפל שלא יודע אסטרולוגיה זה חוסר אחריות גדול בשבילו והגמרא מבזה אותו אבל לא נאריך כאן לגבי זה) משנת 913 למניינם, שכתב ספר רפואה וכן כתב פירוש על ספר יצירה שנקרא 'חכמוני' שזה ספר שנתקבל אצל גדולי ישראל העתיקים ומצוטט בין השאר אצל רש"י מספר פעמים בגמרא.

​ואלו הם דברים היקרים והמתוקים הכתובים בספר חכמוני:

​"הוסיף על האדם יצר טוב ויצר רע לטובתו ולרעתו, כדי לבחנו ולנסותו בין טוב ובין רע, וכדי להתאוות לבנות ולנטוע ולנתוץ ולהרוס ולעקור נטוע וליסר ולהכות ולהרוג ולחשוב מחשבות ולצבור כסף וזהב וללחום ולהלחם למשול ולרדות לשלול שלש ובלוז בז ולקצוף עד מאד, שאם לא היה מוסיף עליו יצר הרע על יצר הטוב לא היה עוסק בפריה ורביה מפני פחד המות, ולא היה מתאוה לקנות קנין, ומקנה, ולא היה בונה בנין ולא נוטע נטיעה ולא זורע, ולא היה מתאוה לעשות מלאכה, כי היה אומר בלבו מאחר שנגזרה עלי גזרת מות מה לי לעמול לאחר אין לי חפץ בכל דבר [פירוש שאחרי שהוא מת הוא לא לוקח איתו כלום וזה מורש לאחרים], והיה נאבד ונהרס כל העולם".

​ודע שהיצר הרע בבחינת החלק של הנפש הבהמית שבו אותו החלק האוטומטי שמכיל צרכים ועובד על אינסטינקטים, שייך לכוכב מאדים שעליו אומר הכתוב בכתיב חסר "טוב מאד" (כלומר לא כתוב מאוד אלא מאד) ודע שהחלק הזה הוא אחד מהכלים שלו יתברך שהרי יש לו את ספירת הגבורה שקשורה לכוכב מאדים.

 

​וכן כתוב "יהו"ה איש מלחמה יהו"ה שמו" (שמות טו ג)

והרי מאדים הוא בחינת שר המלחמה ולכן אתה רואה שהחלק הזכרי שלו ית' בנוי גם ממאדים, רק שמדובר כמובן במאדים דקדושה.

​ומה נעשה אנחנו עם ישראל עם אותו היצר הרע אותו המאדים?

​האם נסרס אותו כדעת הנוצרים, שהכומר שלהם הופך להיות "נזיר" ממ יניות ואם לא עשה ילדים קודם לכן לא מתרבה או שנשתמש באותו היצר בצורה אחרת?

 

והתורה נותנת מענה גם על זה:


"וַיֹּ֧אמֶר אֵלָ֛יו יְהֹוָ֖ה מזה בְיָדֶ֑ךָ וַיֹּ֖אמֶר מַטֶּֽה:" (שמות ד ב)

וראיתי בזהר הקדוש שמטה הוא בחינת יסוד. והיסוד הוא בחינת נחש, ומשה ששלט היטב ביצרו ידע להפוך את הנחש למטה ומטה הוא מילה אחרת למשפחה מיוחסת או לזרע כמו שאומרים מטה לוי מטה בית אבותם.


ומכאן לומדים שצריך לקחת את אותו היצר החזק והבריא ולהשתמש באותו הכח העצום בצורה נכונה ושכלית למטרות טובות לפי התורה הקדושה.

וחס ושלום לא לסרס את הדבר הזה לא מבחינה מחשבתית ולא מבחינה פיזית.

ואדרבא (כלומר נהפוך הוא) כתוב בזהר הקדוש פרשת משפטים דף ק"ח עמוד ב (בתרגום לעברית):

"וְכֵן לְדוֹרֵי דוֹרוֹת אָסַר לְסָרֵס אֶת הַבְּרִיּוֹת שֶׁבְּרָאָם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא בָּעוֹלָם, שֶׁהֲרֵי כָּל סֵרוּס הוּא שֶׁל הַצַּד הָאַחֵר."

כלומר שהסירוס זה מהסטרא אחרא מצד הרע ולכן יש מצוה לא לסרס שום בעל חי ולא להעלות זבחים מסורסים לפניו יתברך.


​כלומר שצריך כל גבר לחזק ולשפר את הבריאות ואת הכח שלו ולא לסרס את עצמו כלל זה בחינת סטרא אחרא אלא אדרבא להיות חזק ובריא לעסקיו החומריים והרוחניים.

כלומר שאת המטה הזה אנחנו צריכים לחזק אותו ולשלוט בו ולבחור האם להטות אותו ימינה או שמאלה.

 

רוצה לקבל במתנה את הספרון הייחודי שלנו שעזר למאות גברים לראות תוצאות במיטה?

הספרון הזה, בשווי 80₪, מחולק ללא עלות,

כנראה לזמן מוגבל

הספרון יעזור לך מהר מאוד להחזיק יותר במיטה ולעשות סקס טוב יותר
תתפוס את העותק הזה כל עוד אנחנו משחררים אותו בחינם!

ליצירת קשר השאר לנו הודעה

הפוסט עזר לך? שתף

כתיבת תגובה

מאמרים אחרונים